-- partner portálu --
Windowmanager.cz
plastové okna plastová okna eurookna hliníková okna a dveře plastové okna plastová okna eurookna hliníková okna a dveře
> VYHLEDAT FIRMY
Typy oken


> ZEPTEJTE SE
Ptejte se na cokoliv! Rychlou odpověď Vám rádi zašlou odborníci přímo z Vašeho kraje.

Praktické rady pro údržbu oken

V případě, že jste si výrobky koupily se všemi službami tj. demontáží, montáží a zednickými pracemi máte povinnost zednické práce z exteriéru / z venku / zatřít vnější barvou vodoodpudivou, aby jádro v době zvýšené vlhkosti a silných nárazových dešťů nenasákla vodu. Pokud po výměně, nebo těsně před, nastali v místnosti stavební práce s mokrým procesem tj. Malování, betonování a obkládání je potřebné ve zvýšené míře nárazově / průvanem/ větrat, aby vlhkost byla odvedena pryč ven z místnosti. Po výměně oken těsně před a během topné sezóny je taktéž potřebné ve zvýšené míře větrat.

Kondenzace na vnitřních plochách /rosení/.

Za určitých předpokladů se může na vnitřních plochách izolačního skla vyskytovat na návětrné straně nebo směrem do místnosti rosa. Tvorba rosy na tabuli izolačního skla směrem do místnosti je určená hodnotou „E“, vztah vlhkostí vzduchu a vnitřní a vnější teploty. Orosení tabule skla vzniká nedostatečnou cirkulací vzduchu, záclonami, květináči, žaluziemi, podlahovým vytápěním, nevhodným uspořádáním topných těles.

Topná tělesa:

Nejmenší přípustná vzdálenost mezi izolačním sklem a topným tělesem je 30 cm. Při menší vzdálenosti musí být jedno sklo nahrazené bezpečnostním sklem, nejlépe kaleným.

UPOZORNĚNÍ:

Ochranná folie může zústat na plastových profilech max. 3 měsíce po namontování výrobku. Zakazuje se používat čistící prostředky, které mohou poleptat PVC !!

REKLAMACE:

Právo na záruku uplatňuje objednavatel v obchodní kanceláři, nejlépe písemně. Zhotovitel neručí za vady způsobené nesprávným používáním výrobku resp. za vady způsobené neodbornou montáží, nebo jakýmkoliv zásahem do konstrukce výrobku bez jeho písemného souhlasu. Odstranění reklamace proběhne podle Občanského zákoníku bez zbytečného odkladu max. do 30 dnů od písemného doručení reklamace, pokud není na její odstranění potřebný nový díl.

Kopírování informací jen se souhlasem provozovatele: VAVA, s.r.o.
© 2008 www.katalogoken.cz Všechny práva vyhrazená. | Technické řešení : RED FLOWER s.r.o.