-- partner portálu --
Windowmanager.cz
plastové okna plastová okna eurookna hliníková okna a dveře plastové okna plastová okna eurookna hliníková okna a dveře
> VYHLEDAT FIRMY
Typy oken


> ZEPTEJTE SE
Ptejte se na cokoliv! Rychlou odpověď Vám rádi zašlou odborníci přímo z Vašeho kraje.

Výběr okna vs. kvalita bydlení

Plastová okna

Nejdůležitější kritéria výběru plastových oken a dveří:

  • Cena
  • Kvalita
  • Životnost
  • Materiál
  • Údržba
Proč plastová okna a dveře z plastu?

Plastová okna a dveře vykazují dobré tepelné a zvukově izolační vlastnosti podobu celé životnosti, bez nároku ne větší údržbu. Nejsou náročné a zaručují dlouhou životnost při zachování všech parametrů. Plastové profily také zajišťují vysokou stálost barev povrchu a tvarovou stálost.

Proč okna a dveře z dřeva?

Dřevěné okna a dveře svou dlouholetou tradicí působí esteticky a přirozeným dojmem. Způsob vypracování a dokonalá povrchová úprava dává vyniknout dřevu. Tento přírodní materiál je ekologicky přijatelný jak ve výrobě, používání, tak při likvidaci. K největším výhodám samozřejmě patří tepelně izolační vlastnosti (netvoří se tepelné mosty), vysoká tvarová stálost, různé druhy řešení výrobku podle přání.

1.plastová okna a jejich cena

Snad nejdůležitější aspekt při výběru plastových oken pro stavebníka – investora je jejich cena. Je třeba si však uvědomit jednu skutečnost: čím jsou plastová okna levnější, zákonitě ztrácejí na kvalitě. Stejně jako levné oděvy v čínských obchodech jsou málokdy kvalitní a tvarově stálé tak i levné plastové okna nemohou být z kvalitního materiálu. V Čechách a na Moravě skoro denně vznikají nové firmy, které nabízejí svoje plastová okna. Velká konkurence nutí firmy konkurovat cenou, i na úkor kvality svých výrobků. Proto můžeme do doporučit, aby jste krom ceny plastových oken si všímaly i ostatních vlastností jako jsou například typ profilu, kování, prosklení, doplňků.

2.plastová okna a jejich kvalita

Existuje více kvalitativních znaků plastových oken. Mezi ně patří: typ a kvalita profilu a kovové výztuhy, typ a kvalita kování, prosklení a doplňků. Samotné profily plastových oken jsou vyrobené z tvarově stálého plastu – PVC. Na začátku byli používané trojkomorové plastové profily, dnes jsou standartem 4,5,6 komorové profily. Důležitá je i kovová výztuha plastových oken, která zabezpečuje tvarovou stálost konstrukce. Nejčastější jsou používané levné hliníkové výztuhy, dražší ale kvalitnější jsou kovové výztuhy oken z ušlechtilé oceli, a momentálně nejvyšší kvalitu zabezpečují uzavřené železné výztuhy. Mezi světově uznávané profily plastových oken patří německé profily ALUPLAST, VEKA, a GEALAN. Kování plastových oken je důležité z hlediska kvality otvírání a zavírání oken, a téže z hlediska bezpečnosti. Můžete si vybrat z různých úrovní stupně zabezpečení kování. Uznávané, certifikované kování jsou například Winkhaus a ROTO. Plastová okna s těmito typy kování Vám můžeme doporučit s klidným svědomím. Dnes, standardní prosklení plastových oken (4/16/4 mm) mají tepelnou izolaci Ug 1,0 až 1,1. U některých speciálně upravených prosklení (například ornamentní, bezpečnostní reflexní skla) se múžeme ještě dnes setkat s tepelněizolační hodnotou Og=1,2 až 3,0. Doplňky plastových oken jako jsou okení kličky jsou standartně dodávané od výrobce kování. Pokud ale toužíte po plastových oknech se speciálním designem, můžete si vybrat ze široké škály kliček.

3.plastová okna a vzhled budovy

Protože dnes plastová okna vyrábějí z různých profilů, je lehké najít okna, které vzhledově vyhovují právě Vašim požadavkům. V nabídce jsou klasické hranaté profily, ale najdete i zaoblené, nebo speciálně upravené profily podle vlastního vkusu. Plastové okna jsou dodávané ve všech možných barvách a dřevěných imitací stupnice RAL. Tyto motivy se vyznačují vysokou barevnou stálostí s garancí na více jak 6 až 10 roků.

Kopírování informací jen se souhlasem provozovatele: VAVA, s.r.o.
© 2008 www.katalogoken.cz Všechny práva vyhrazená. | Technické řešení : RED FLOWER s.r.o.